Jedná sa o perličkový kúpel a ozónovú terapiu. Perličky a ozón výdatne pomáhajú zlepšovať stav pri dermatitídach rôzneho druhu, napomáhajú čisteniu kože a vstrebávaniu terapeutických prírodných prípravkov, ktoré sú aplikované na postihnuté miesta aj počas kúpela.

Veĺmi účinné pre alergikov aj dermatologických pacientov rôzneho druhu, ale aj pre psíkov, ktorí majú kožu v poriadku, ale potrebujú sa zbaviť starej srsti a podsady, Bublinky vytvára špeciálny prístroj na SPA od firmy Iv San ´Bernard, ktorý je vyvinutý špeciálne pre psíkov. Ľudské prístroje sa neodporúča používať pre zvieratá lebo by mohli ich kožu vysušiť.

Ozón, ktorý tento prístroj tiež vyrába zabezpečuje okrem terapie aj kompletné vyčistenie priestorov vane a salónu. Konkrétne prípravky a terapie sú ordinované v spolupráci s vynikajúcou veterinárnou dermatologičkou MVDr Rostislavou Fábikovou

Na čo doporučujeme ozónové kúpele

  • Po trimovaní – vyčistí prázdne chlpové folikuly
  • Pri kožných problémoch
  • Pri nadmernom padaní a výmene srsti
  • Pri zvýšenej telesnej a psychickej záťaži (šport, výstavy, stres atď)
  • Pri rehabilitácii a poúrazových stavoch (prekrvenie pokožky, rozvádzanie krve do všetkých orgánov)
  • Pre starých psíkov – zlepšenie cirkulácie krvného obehu
  • Pre naháčov
  • Pre regeneráciu srsti

Ako fungujú kúpele

Bublinky vháňané pod tlakom do vody jemne masírujú kožu, otvárajú póry a ozón prestupuje do kožných vlásočníc v koži aj podkoží. 03 okysličuje cez vlásočnicové steny krv a roznáša ju do všetkých orgánov v tele. Preto majú tieto kúpele blahodárny vplyv nielen na samotnú kožu, ale pôsobia na harmonizáciu celého vnútorného prostredia ošetrovaného zvieraťa.

Najsilnejší účinok je samozrejme v koži a v podkoží.

Psíkom je možné pomáhať v rade kožných ochorení, kde kúpeľ jemným spôsobom vymýva a dezinfikuje kožu (plesne, kvasinky, baktérie, výrusy). Prenikaním 03 do podkožia, prekysličovaním a rozťahovaním vlásočníc a zvýšeným prekrvovaním sa spomaľuje proces nadmerného pĺznutia a podporuje sa rast novej srsti. Kúpeĺ pomáha pri hojení rán po operáciách a v liečbe úporných hnisavých a mokvavých procesov kože.

Základné perličkové kúpele sa doplňajú pridaním špeciálnych olejov a balzamov, ktorými je možné jej účinnosť ešte lepšie zacieliť na kožné problémy a ochorenia.

Kontaktujte nás

Potrebujete viac informácií?

Neváhajte a kontaktujte nás. Radi Vám zodpovieme na Vaše otázky
Kontaktujte nás