Kedy prísť so psíkom prvý raz do salónu?

Najlepšie prísť so šteniatkom okolo 3 mesiacov. Šteniatko sa zoznámi s prostredím, pachmi, ľuďmi, urobíme základnú „údržbu“ zväčša ho vykúpeme, aby sa uvolnila šteňacia srstička, ktorú potom jednoducho vyčešeme, ostriháme nechtíky, ušká ak treba podlepíme, ostriháme srsť na zadočku, packách zospodu, u pudlíkov sa v tomto veku už po niekoľký krát oholí tvár, packy a koreň chvosta.

Šteniatko hrubosrstého teriéra sa zoznámi s trimovaním a skonzultujeme kvalitu srsti atď. Pri prvej návšteve sa porozprávame aj o vhodnej domácej starostlivosti o srsť, poradím vám najvhodnejšie nástroje pre vášho psíka a aj to, kedy, ako a čím ho kúpať.

Čo je trimovanie a prečo trimovať psa?

Trimovanie je špeciálna, prírode veľmi blízka úprava srsti, ktorá nasleduje jej prirodzený vývoj – prirastanie, rozkvet a odumieranie. Keď sa táto úprava robí správne, má na srsť vynikajúci účinok. Srsť sa posilňuje, zlepšuje sa farba a kvalita, predchádza sa rôznym kožným problémom, ktoré postihujú plemená, ktoré majú byť trimované, ale ľudia ich nechávajú strihať.

Trimujú sa hrubosrsté plemená teriérov, bradáče všetkých farebných a veľkostných rázov, hrubosrsté jazvečíky, belgickí grifoni, hrubosrté stavače, občas aj setre a španiele.

Ako a čím je najlepšie strihať psov?

Strihanie psa je asi najzákladnejšia požiadavka v salóne. Ale treba vedieť, že ostrihať psa je možné viacerými spôsobmi a dôležité vybrať ten najlepší pre vaše zvieratko. Strihať sa dá strojčekom alebo nožnicami.

Strihať nožnicami je treba vedieť. Je to náročnejšie a nevie to každý. Ale strihanie nožnicami je pre určité plemená oveĺa lepšie ako strojčekom, v niektorých prípadoch také zholenie strojčekom môže ublížiť a narušiť srsť psa. Ja najradšej techniky kombinujem a preferujem vždy spôsob, ktorý je najvhodnejší pre tú ktorú srsť a pre konkrétneho psíka.

Akú kozmetiku používať?

Prírodnú, liečivú a vyskúšanú! Pýtate sa, ktorá to je? Už roky skúšam rôzne kvalitné produkty určené pre zvieratá a vždy sa vraciam k mojej obĺúbenej všestrannej top značke talianskej Iv San ´Bernard. Pracujem s ňou od jej uvedenia na trh a spolupracujem s je j tvorcami, osobne ich poznám a viem, že dodržiavanie a vývoj nových receptúr je alfa a omega.

Serióznu značku tvoria seriózni ĺudia. Iv san ´Bernard je kozmetika pozitývna ku psej srsti a koži, je zameraná aj na zlepšovanie stavu dermatologických problémov. Je v nej rada špeciálnych prípravkov určených do SPA Iv San ´Bernard, ktoré môžete tiež u nás využiť.

Túto kozmetiku používam pre svojich psíkov na výstavy aj na doma a odporúčam ju mojím klientom. Rada vám poradím najlepšie prípravky pre konkrétneho psíka a viem, že budete spokojní.

Kontaktujte nás

Potrebujete viac informácií?

Neváhajte a kontaktujte nás. Radi Vám zodpovieme na Vaše otázky
Kontaktujte nás