Moji klienti sú zvyknutí objednávať sa zo psíkmi zväčša na tzv. kompletnú úpravu, ktorá zahŕňa okúpanie, vyčesanie, strih, ostrihanie nechtov, ošetrenie uší a análnych žliazok. V prípade, že nemáte psíka objednaného na kompletnú úpravu aj s kúpaním a vyčesaním, je treba priviesť ho dôkladne vyšampónovaného (min.2 x šampónovať), buď 1 deň pred úpravou, alebo v deň úpravy, a riadne rozčesaného, zbaveného bĺch a kliešťov.

Plemená s kučeravou srsťou ako pudel, bišoň a pod musia mať srsť vyrovnanú, toto docielime sušením fénom a vyčesávaním kefou do rovna. Príprava srsti pred jej strihaním je tak isto dôležitá ako samotné strihanie. Bez správne pripravenej srsti nejde urobiť kvalitný strih. Aj preto 90% majiteľov vodí svojich psíkov pravidelne na kompletnú úpravu, ktorá obsahuje všetko potrebné.

PRED TRIMOVANÍM ale naopak, psíka nekúpeme! Keď objednávate psíka na trimovanie, určite vás upozorním aby ste psíka aspoň 10 dní nekúpali v šampóne. Kúpať sa v prírodnej vode sa môže, aj zmývať bez použitia šampónu.

Než prinesiete psíka do salónu je potrebné aby bol dostatočne vyvenčený, aby sa pri úprave cítil pohodlne.

Psíka pred úpravou nekŕmte aspoň 4 hodiny.

Majiteĺom, ktorí pravidelne svoje zvieratá neošetrujú proti parazitom doporučujeme 1 týždeň pred plánovanou návštevou salónu urobiť toto ošetrenie účinným antiparazitikom. V prípade zistenia výskytu bĺch a kliešťov, my urobíme ošetrenie proti parazitom špeciálnym prírodným prípravkom CANIVERM, ktorý nemá vedľajšie účinky a pôsobí iba proti parazitom. Ošetrenie proti parazitom, vyberanie kliešťov aj asanácia prostredia salónu vám bude účtované.

V prípade agresívneho psíka, je treba o tom informovať dopredu už pri objednávaní. Často stačí zmeniť prístup a psík postupne nadobudne dôveru a začne spolupracovať. Ale treba o tejto skutočnosti vedieť, nechať si dostatok času a v kľude sa dá všetko zvládnuť.

V prípade, že váš psík ochorie (hnačka, kašeľ a pod) tesne pred termínom úpravy, informujte nás prosím o tom včas, hneď ako sa táto skutočnosť objaví. S úpravou treba počkať až do úplneho vyliečenia.

Počas úpravy môžete zostať so psíkom, alebo nám ho odovzdať a prísť preňho v dohodnutom čase. Úprava menších psíkov trvá približne 60´ – 90´, stredných a veľkých 60´- 180´. Vo všeobecnosti sa ĺahšie sa nadväzuje komunikácia a spolupráca so zvieratkom keď je samé, ale ide to aj za prítomnosti majiteĺa a v niektorých prípadoch je lepšie keď majiteľ ostane so psíkom

. Toto riešime vždy individuálne. Často strávia majitelia so svojimi psíkmi prvú pol hodinku, oboznámia sa s priebehom úpravy, dohodneme sa čo presne budeme robiť, preberieme základnú domácu starostlivosť, ukážem vám ako správne česať a kúpať psíka.

Kontaktujte nás

Potrebujete viac informácií?

Neváhajte a kontaktujte nás. Radi Vám zodpovieme na Vaše otázky
Kontaktujte nás