Trim štúdio vzniklo v roku 1996 ako jeden z prvých psích salónov v Bratislave. Moje malé psie kaderníctvo si postupne vybudovalo dobré meno a má ho dodnes. Prvé roky som pracovala sama, neskôr som zamestnávala až tri brigádničky, to bolo v práci veselo :)! V súčasnosti mi občas vypomôže manžel, hlavne pri manipulácii s väčšími psíkmi. Vždy som dbala na to, aby charakteristikou našej práce bola  kvalita, odbornosť a láska ku zvieratám. Tento rok k tomu pridávame aj ďalšie bonusy, ktorými sú nové krásne priestory s výbornou dostupnosťou, jednoduchým parkovaním blízko vchodu a rôznymi možnosťami využitia času keď sa váš psík skrášľuje.

       Máme  moderné profesionálne vybavenie a postupy, ktoré  využívame na zlepšovanie kvality našich služieb. Držíme krok s vývojom v úprave a starostlivosti o srsť a prehlbujeme svoje znalosti aktívnou účasťou na súťažiach, seminároch a workshopoch.

Novinkou v našich službách sú  kúpele – wellness pre zvieratá. Wellness – bublinkové kúpele sú vynikajúce pri predchádzaní nadmerného pĺznutia srsti, pri rôznych zdravotných, alergologických,  dermatologických problémoch.

O mne

Psy sú mojou veľkou láskou už od detstva, srdcovkou írske a jorkšírske teriére, ktorým som sa venovala intenzívne aj po stránke chovateľskej, výcvikovej a vystavovateľskej. Sú to plemená, ktoré sa nezaobídu bez dôkladnej starostlivosti o srsť. Postupne od údržby, pestovania a úprav vlastných psíkov, som sa prepracovala aj k úpravám psíkov kamarátov, známych susedov, a zistila som, že ma práca so srsťou a so zvieratami veľmi baví. Spočiatku som sa jej venovala ako koníčku, popri práci, ale  hneď ako sa naskytli vhodné podmienky, rozhodla som sa ísť do toho naplno a v roku 1996 som otvorila psí salón Trim štúdio. Prenajala som si priestor v rodinnom dome na Mudroňovej ulici, v ktorom sme sídlili donedávna.

Výraz  trim – triming evokuje na jednej strane moju obľúbenú úpravu srsti trimovanie ale zároveň sa   používa na vyjadrenie práce so srsťou, podobne ako grooming.. Som veľmi rada, že robím v živote to čo ma baví a pracujem so zvieratami, ktoré milujem.

Počas rokov existencie môjho salónu som   sa venovala vystavovaniu a chovu  írskych a jorkšírskych  teriérov, stala som sa rozhodkyňou pre posudzovanie exteriéru pre skupinu III. teriére, zúčastnila som sa množstva súťaží v grroomingu – úprave srsti.   Množstvo mnou upravených psíkov vybehalo  veľa národných a medzinárodných ocenení a šampionátov, absolvovala som kopec zaujímavých seminárov zameraných na prehlbovanie znalosti a úpravy rôznych plemien a techník úprav.  A stále je čo zlepšovať a vždy sa dá naučiť niečo nové. A hlavne stále ma to bavi!

Kedže život je zmena, tak tento rok na ňu nastal ten správny čas! Trim štúdio si venovalo ku svojmu výročiu nové krásne moderné priestory, ktoré sú hodné mojej práce a poskytujú skvelé zázemie pre mňa aj pre vás, mojich zákazníkov a vaše zvieratká.

Prvá návšteva – kedy je najlepšie ju absolvovať?

Ideálne je prísť so šteniatkom, ktoré v budúcnosti bude potrebovať úpravu srsti, čo najskôr – okolo 3 – 4 mesiacov jeho veku. Vtedy je najlepší čas na získavanie základných návykov a úprava patrí tiež medzi ne. Je to ideálny čas aj na získanie cenných rád a doporučení, ktoré vám môžu v budúcnosti pomôcť vyvarovať sa kúpy nevyhovujúcich pomôcok a prípravkov na starostlivosť o srsť psíka, ako sa to začiatočníkom dosť často stáva.

Rada vám ukážeme a poradím ako postupovať pri česaní a kúpaní. Šteniatku v tomto veku treba priebežne strihať nechtíky, upravovať srsť na labkách, okolo zadočku, často je nutné poradiť ako podlepiť ušká a podobne. Psík veľmi rýchlo pri správnom prístupe pochopí, že mu nič nehrozí a naučí sa správne spolupracovať.

To je základ, ktorý veľmi napomôže dobrému zvládnutiu ošetrovania srsti aj v domácom prostredí. A práve naopak, keď nieje v začiatkoch psík vedený k tým správny návykom, môžu ho tieto chyby sprevádzať po celý život. Preto je veľmi dôležité komu zveríte starostlivosť o srsť vášho psíka.

Odborný a individuálny prístup ku každému zvieratku – zákazníkom môže byť aj mačka, králik ale aj morča. Každý psík je originál a je každý iný, preto ani ich účesy sa nedajú robiť cez kopirák, ale tak aby pasovali konkrétnemu jedincovi. Na začiatku sa vás budem podrobne pýtať akú máte predstavu o účese vášho psíka. Lebo to čo sa páči mne, vám nemusí vyhovovať.

Môžem vám povedať svoj názor a skúsenosti, ale pri úprave sa budem riadiť predovšetkým vašimi požiadavkami a predstavami. Pri orientácii vám určite pomôže naša bohatá foto galéria, kde si môžete priamo vybrať konkrétny účes, ktorý samozrejme prispôsobím tak, aby čo najlepšie sadol.  Pri úprave sa snažím, bez ohľadu na to či ide o výstavnú alebo len domácu praktickú úpravu čo najviac vylepšiť prípadné chybičky krásy konkrétneho zvieratka. Dôležité je zvoliť správny prístup.

Možno práve váš psík zažil v minulosti nejakú nepríjemnosť pri strihaní a v dôsledku toho teraz reaguje mimoriadne citlivo, je vyľakaný, nedôveruje, môže byť agresívny. Alebo je bojko od prírody, s ktorým je dôležité pracovať rozhodne ale kľudne, aby sa cítil bezpečne. Sme pripravení pracovať  aj s takýmito zvieratkami. Pozitývnymi podnetmi a citlivým prístupom sa nám v  mnohých prípadoch podarilo odbúrať ich strach a neistotu. Chce to svoj čas a kľudné, prívetivé zaobchádzanie.

Máte veľkého psa? Pokojne s ním prídte! Pracujeme aj s veľkými plemenami – v prípade česania, trimovania,  strihania, kúpania ani sušenia veľkosť psa nehrá úlohu.  Sme vybavení špeciálnym  masívnym  posuvným elektrickým  stolom s nosnosťou 150kg. Takže nieje nutné obtiažne zdvíhanie psa a vykladanie na stôl. Stôl sa dá znížiť na 20cm od zeme, psík si nastúpi a stôl sa zdvihne do potrebnej výšky ako výťah. Kompletná úprava veľkých plemien pozostáva najčastejšie z kvalitného okúpania, poriadneho vyčesania, odstránenia prebytočnej podsady alebo vrchnej srsti, vysušenia a úpravy do strihu, alebo len malej doúpravy .

Kto sa o Vášho psíka postará?

Peter Skržek
Peter SkržekGroomer
Andrea Skržeková
Andrea SkržekováGroomer

Čomu sa najviac venujeme?

Strihanie psov 95
Trimovanie psov 99
Kúpanie psov 99
Kontaktujte nás

Potrebujete viac informácií?

Neváhajte a kontaktujte nás. Radi Vám zodpovieme na Vaše otázky
Kontaktujte nás